vytopený iPhone 6 – servis imate

Rozhovor s techniky servisu iMate

Myslíte si, že vyměněné sklo bude na dotek jiné než originál? Bojíte se, že po výměně Home tlačítka nebude fungovat Touch ID? Nebo jen chcete svému iPhonu vrátit původní výdrž? Toto jsou nejčastěji kladené otázky na různých českých i zahraničních internetových fórech, proto jsme se rozhodli, že je probereme s techniky ze servisu iMate, se kterým na této mini sérii článků spolupracujeme, a přineseme vám tím konečnou odpověď jednou pro vždy, tedy alespoň do vydání nové generace iPhonu.

iphone 6 in girl hands - imate servis

Nový nepoškozený iPhone 6

Bude povrch vyměněného displeje stejný jako u původního skla?

Na internetových fórech jsme zaslechli různé stížnosti na výměnu displejů u nejmenovaných servisů. Uživatelé iPhonů, kteří neholdují ochranným fóliím a chtějí iPhone používat tak, jak jej inženýři ze společnosti Apple navrhli, se shodují na tom, že povrch nového displeje byl na dotyk jiný než původ sklo. Proto jsme se s tímto dotazem obrátili na techniky servisu iMate, kteří nás ujisti, že používají kvalitní náhradní díly, ale především, že se ještě nikdy nesetkali s negativní zpětnou vazbou od uživatelů s vyměněným displejem.

Zaslechl jsem, že po výměně Home tlačítka nefunguje Touch ID?

Home button nebo chcete-li Home tlačítko je často označované jako jediné tlačítko na celém iPhonu. A pokud se vám toto nejpoužívanější tlačítko na vašem iPhonu 5S, 6 nebo 6S rozbilo, odpověď techniků společnosti iMate zní jednoznačně, nebojte se přijít, rádi vám ho vyměníme. Pokud ovšem nefunguje Touch ID, zde už situace není tak veselá, problém nemusí být jen v samotném tlačítku a faktoru způsobující nefunkční otisk prstu je mnoho.

iPhone 6 s poškrábaným displejem

iPhone 6 s poškrábaným displejem

Vydrží iPhone po výměně baterie stejně, jako když byl nový?

Obecně každá verze iPhonu od jeho první až po nejnovější 6S byla vždy kritizována za nízkou výdrž baterie. Samozřejmě to se netýká velkých bratříčků 6 Plus a 6S Plus, kteří jsou naopak chváleni za skvělou výdrž baterie i při náročném používání. Pokud k malé baterii připočítáme několik roků používání a možné poškození od častých změn teplot, které se odehrávají především v zimě při přechodu z mrazu do tepla, může v extrémním případě mít baterie staršího iPhonu 4S až polovinu původní kapacity. U takto starých modelů nesmíme zapomenout také na větší náročnost nového softwaru. Od techniků z iMate jsme se dozvěděli, že jejich výměnné baterie mají kapacitu shodnou s původními bateriemi, tedy po výměně bude výdrž oproti původní, když byl telefon nový, snížena pouze o zátěž nového softwaru.

 

Sérii článků jsme se pro vás rozhodli připravit v návaznosti na otevření nové pobočky servisu iMate, Galerii Fénix – Praha 9. Takže pokud s vaším iOS zařízením máte nějaký problém, který jste nechtěli řešit kvůli vysoké ceně nebo nedostupnosti lokálního servisu, nyní máte skvělou příležitost, jak udělat radost sobě i vašemu zařízení. Pokud se však nenacházíte v okolí pobočky iMate, doporučuji náš předchozí článek s názvem „Jak vybrat správný iPhone servis?„, případně sledujte náš web, kde se brzo objeví finální část této mini série, která vám odhalí nekompromisní cenové srovnání několika českých iOS servisů.

Nově otevřená pobočka servisu iMate

Nově otevřená pobočka servisu iMate v galerii Fénix
Žádné komentáře.

Přidejte svůj