Noontec Zoro Wireless

Sluchátka NOONTEC Zoro Wireless – Recenze

9
Celkové hodnocení

Už třetím dnem poslouchám ze všech svých zařízení hudbu přes sluchátka Zoro Wireless od australské firmy NOONTEC. Konkrétně jsem si koupil černou variantu. Původně jsem si jen kupoval nová sluchátka, ale poté, co jsem je chvilku používal, rozhodl jsem se, že se o nich stojí zmínit na webu.

První pohled

Asi se sluší začít tím, že se výrobce nechal unést moderním stylem sluchátek Beats by Dre, ale na jeho obranu musím říct, že se nejedná o žádnou nepovedenou kopii, vlastně se vůbec nejedná o kopii, ale jednoduše o moderní stylová sluchátka. Na rozdíl od sluchátek, která Beats by Dre kopírují, tyto jsou vyrobena z kvalitních materiálů a posluchači podávají kvalitní vyvážený až „audiofilský“ zvuk.

Krabička sluchátek zaujme otvíracími dvířky, pod kterými se skrývají informace o sluchátkách a okénko, kde vlastní sluchátka vidíte. V balení naleznete samotná sluchátka, audio kabel (jack-jack), Micro USB kabel a cestovní taštičku. Možná by neškodilo do boxu přidat také čistící hadřík, jelikož na černé variantě se neskutečně zachytávají otisky prstů. Ty jsou naštěstí vidět jen při pohledu z blízka.

Zpracování

Konstrukce je vyrobena z kovu, který je zakryt z jedné strany plastem a z druhé strany je měkčený hlavový most. Sluchátka jsou skládací, což je u takto velkých sluchátek pozitivum. Vytkl bych jen to, že pro přepnutí poloh je nutné vyvinout poměrně velkou sílu. Hlavový most je nastavitelný, takže se nemusíte bát, že vám sluchátka nebudou sedět na hlavě. Tvar jednotlivých sluchátek je skoro kruhový a podobný s mušlemi sluchátek Beats Solo HD, ale Zoro mi na uších sedí lépe. Měkčení kolem uší mohlo být více. Když si sluchátka nasadíte krásně eliminují okolní ruch a vy se můžete věnovat poslechu hudby.

Technologie

Sluchátka podporují klasický jack-jack kabel. To ale není to, proč jsem si koupil tento model. Tyto sluchátka fungují přes technologii bluetooth. Za tři dny používání jsem z toho opravdu nadšený, lehce jsem se bál toho, že je budu muset každý den nabíjet stejně jako iPhone, ale naštěstí sluchátka mají opravdu úžasnou výdrž. Každý den od čtyř hodin do půlnoci poslouchám hudbu přibližně na 1/3 maximální hlasitosti po tři dni a ještě se nevybyli, to znamená, že jsem bez problémů překonal 20 hodiny výdrže, které udává výrobce v návodu. Měřil jsem dobu nabíjení a ta odpovídá přesně návodu, za hodinku máte sluchátka plně nabitá (použita nabíječka od iPadu). Kvalita zvuku je stejná jak u jack kabelu, tak při poslechu přes bluetooth. Nechybějí hloubky, středy ani výšky, možná jako „teaneger“ bych lehce přidal basům, ale jinak je kvalita zvuku lepší(vyváženější) jak Beats Solo HD a to i podle recenzentů z CNET.

Ovládací prvky a handsfree

Důležitou částí těchto sluchátek jsou „tlačítka“, která slouží k ovládání hlasitosti (pravá strana) a k ovládání přehrávání (levá strana). Ta jsou vyrobena z kruhu a ovládají se pomocí otáčení, díky čemuž nedochází k rušení poslechu cvakáním klasických tlačítek. Sluchátka navíc mají zabudovaný mikrofon, jehož kvalita mimochodem není nikterak oslnivá, ale na obyčejný telefonát to bohatě stačí. A je to super, že poslouchám hudbu, potřebuji si zavolat, tak stačí jen vytočit číslo a můžete volat rovnou se sluchátky. Opravdu to neuvěřitelně zpříjemní život.

Závěr

Tyto sluchátka mají podle mě nejlepší poměr cena/výkon, který u sluchátek můžete najít. Jsou vybavené nejnovějšími technologiemi, když pomineme Wi-Fi a u této verze také NFC (v některých zemích se prodávají i ve verzi s NFC). Výdrž na jedno nabití je více než výborná a přehrávání na přímou viditelnost 10 m je také bez problémů (při pohybu mezi 7-10 m zvuk na chvilku vypadne, pokud se nehýbete je vše v pořádku). Zvuk je kvalitní jak při přenosu skrze kabel, tak bez drátů. Nedochází zde ke zkreslení signálu. Při první použitím jsem byl potěšený také tím, že připojit tyto sluchátka přes bluetooth je skoro stejně jednoduché jako připojit kabel (alespoň v iOS a OS X). Někomu může trochu vadit větší váha 210 g. Osobně mi to na hlavě nevadí. To, že nejsem k macu přivázaný kabelem od sluchátek, je pro mě priorita.

Přesně tento model NOONTEC Zoro Wireless (Aktualizace: V roce 2016 vyšla druhá generace bezdrátových sluchátek NOONTECH. Ta není dostupná v ČR. Link odkazuje na stránky výrobce.) dováží do ČR asi jen firma GME, kde tyto sluchátka můžete zakoupit za cenu 1786 Kč s DPH. Pokud byste měli zájem o tyto sluchátka bez bluetooth, tak ty se prodávají pod názvem NOONTEC Zoro HD za cenu 1327 Kč s DPH.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj