Macintosh-Hello

System, Mac OS, Mac OS X nebo OS X?

Původní systém, který fungoval na počítačích Machintosh, se jmenoval prostě System, často se používá označení Mac OS. První verze nové X řady byl Cheetah (Gepard štíhlí), tento systém vznikl spojením OS z NeXTSTEPu a původního Mac OS. První verze byla Developer Preview, kterou Apple vypustil 10. května 1999, tento systém stále obsahoval Mac OS 9.1, ale jen jako virtualizovaný stroj. 13. září 2000 byla vypuštěna Public beta (veřejná beta), kterou Apple u dnešních beta verzí systémů již nevydává. Pokud se posuneme o 7 verzí Mac OS X dopředu, dostaneme se ke konci této řady. Jelikož od osmé verze tohoto systému v Applu začali používat označení OS X, tedy Operační systém X, takže je tu vidět lehký návrat k počátkům. Proto také v některých článcích může značení vypadat zmatečně, ale je to z důvodu, že se snažím používat správné označení pokud píšu o OS X Mountain Lion a pokud píšu o verzi Mac OS X Lion a starší.

Původní Systém byl ještě v černobílém provedení.
U Mac OS 8 a 9 je již vidět zárodek dnešního Docku.
Zde je na obrázku Mac OS X 10.4 Tiger, takto vypadal Mac OS X od verze 10.0.
Verze 10.5 Leopard byla velká změna, přibylo plno nových funkcí a také se změnil design. Zde se poprvé objevila Time Machine nebo funkce rychlého náhledu.
Takto vypadá nejnovější přírůstek do řady OS X, tedy OS X 10.9 Mavericks .
Toto je obrázek z WWDC 2013, kde Apple představil nový OS X. Zde je vidět řada všech CD od Mac OS X 10.0
Doufám, že vám tento článek pomůže vyznat se v označení „Apple“ Systémů. Všem uživatelům OS X Mountain Lion přeji bezproblémový upgrade na OS X Mavericks.Žádné komentáře.

Přidejte svůj