icon.archive.utility

UnRarX vs The Unarchiver (Co mají Windows a OS X stejné)

Pokud někdo srovnává OS X a Windows, tak podle mě nesmí zapomenout na funkce, které jsou v obou systémech stejné. Tím mám na mysli zip archivy, protože s tímto typem archivů si poradí jak Windows i Mac OS X. Ale přesto jen možnost pracovat se zip archivy nestačí, jelikož dnes je hodně používaný RAR archiv. Proto je na většině počítačů nainstalovaný nějaký program, který se stará o praci s archivy RAR a ostatními typy souborů.

Proto jeden z prvních programů, které na maca nainstalujete je program pro práci s archivy. Nejjednodušší cesta je samozřejmě otevřít App Store a otevřít nejstahovanější aplikace. Zde jsem objevil aplikaci The Unarchiver.

The Unarchiver

Aplikace podporuje obrovské množství formátů. Vše funguje bez problémů, pokud máte archivy asociované s aplikací The Unarchiver, stačí pouze otevřít archiv a hned se vás program zeptá, kam chcete archiv rozbalit. Takové je standardní nastavení, které si můžete přizpůsobit svým potřebám. Našel jsem jen jediný problém, který se vyskytuje u archivů rozdělený do částí (part). Kdy to aplikace nepozná a nespojí části archivu do jedné složky (souboru).
Výběr místa rozbalení archivu.
Velký výběr archivů.
Výběr kódování souborů, pokud jej aplikace nerozpozná.

UnRarX

Je archivační program zaměřený především na rozbalování RARů. Funguje stejně jako The Unarchiver, jen se standartě neptá, kam chcete soubor uložit, ale uloží ho do složky, kde se nachází původní archiv. A hlavně zvládne sloužit party vytvořené na Windows v WinRARu. Nenachází se na App Store, ale musíte si ho stáhnout ze stránek vývojářů. Nastavení je chudší stránkou programu a podpora typů archivů je špatná, ale to již vychází z názvu programu.

Rozbalování archivu.
Nastavení
Nastavení místa rozbalení archivu.
Protože pracuji s různými typy archivů a i s těmi rozdělenými na party, zvolil jsem cestu nainstalovat oba programy současně, než hledat jeden dokonalý, který stejně asi není.Žádné komentáře.

Přidejte svůj