macbook windows

VirtualBox v OS X Yosemite DP 7 – jak spustit?

Jako náročný uživatel počítače se při své práci neobejdu bez Windows, které většinou používám pro vypracování nějakých školních prací nebo hraní nenáročných her, proto nepoužívám velmi populární virtualizační software Parallels Desktop, ale spoléhám se na zdarma dostupný VirtualBox, který mi svým výkonem a funkcemi dostačuje na bezproblémový chod Windows XP pro DOSové aplikace a Windows 8.1 pro AutoDesk Inventor 2014. Bohužel po aktualizaci na nejnovější verzi OS X Yosemite DP 7 se VirtualBox spustil a do 2 sekund se vypnul bez jakékoliv chybové hlášky. Přesnou příčinu chyby neznám, ale podařilo se mi ho spustit pomocí jednoho ze způsobů, které jsem popisoval v sérii článků o OS X Yosemite.

Jak spustit VirtualBox v OS X Yosemite?

  1. Otevřete složku Aplikace.virtualbox-app
  2. Vyhledejte VirtualBox.
  3. Klikněte na jeho ikonu pravým tlačítkem myši.
  4. Z menu vyberte položku „Zobrazit obsah balíčku“.
  5. Nyní se proklikejte do složky Contents/Mac OS X.virtualbox-contents
  6. Zde vyhledejte soubor „VirtualBoxVM-x86“.virtualbox-start-file
  7. Dvojklikem, nebo tlačítkem „Otevřít“ ho spusťte.
  8. Nyní by se měl otevřít terminál a hned za ním správce virtuálních PC.

Pokud se vám pomocí výše zmíněného souboru nepodaří stabilní spuštění, můžete vyzkoušet všechny „Spustitelné soubory Unix“, které ve svém názvu obsahují text „VirtualBox“.

virtualbox-exec

Doufám, že vám tento návod pomohl vyřešit váš problém se spuštěním nebo vás alespoň připravil na případné problémy po přechodu na nový operační systém Yosemite. Pokud pro vás byl tento návod jen trošku užitečný, budeme rádi za každý „Like“ nebo sdílení.

Odkaz ke stažení programu: http://goo.gl/l3wrf
Žádné komentáře.

Přidejte svůj