waltr_úvod

Waltr – Do iDevice bez iTunes

9
Celkové hodnocení

Waltr je nejjednodušší utilitka, kterou jsem kdy na OS X používal. Obsahuje jednoduchost, kterou by uživatelé normálně očekávali od nativnáho synchronizačního nástroje pro iZařízení iTunes, ten bohužel té „Apple“ jednoduchosti v oblasti správy mobilních zařízení moc nepobral. Jak je tato aplikace rychlá v porovnání s nejlepšími v oboru a jak se konverze do waltr_zakladni_oknopodporovaného formátu hudby a videa projeví na výsledné kvalitě souborů se dozvíte v naší recenzi.

Funkční design

Při prvním spuštění aplikace WALTR jsem si vzpomněl na mnou nevyužívaný „Dark Mode“ v OS X Yosemite. Celá aplikace ho připomíná svým tmavých průhledným prostředím, které je tak jednoduché jako myšlenka aplikace sama. Do menu vývojáři přidali jen položky About WALTR, Check for Update a HOW-TO…, která vzhledem k jednoduchosti aplikace je spíše přehledem možností než-li návodem k použití. Na jedinou vadu spojenou se vzhledem jsem narazil až u videa nahraného v iOS zařízení, kde se u typických českých AVI zobrazuje pouze název souboru místo přebalu filmu jako u zakoupených položek z iTunes Store. Vzhledem k zaměření aplikace by bylo hezké přidat možnost úpravy náhledu videa. Nad možností změny názvu výsledného souboru a úpravy případných ID3 Tagů hudby jsem usoudil, že by kazily jednoduchost celého procesu.

walter_macbook

WALTR v praxi

WALTR je kouzelník

Podporované typy souborů jsou prozatím ze skupin hudby a videa. Na možnosti nahrávat skrze tuto aplikaci obrázky, což by ulehčilo práci mnoha odpůrcům synchronizování fotografií pomocí iTunes, vývojáři již pracují, nicméně systém přenosu není dostatečně odladěný pro vypuštění na veřejnost.  WALTR se chlubí možností nahrání standardně nepodporovaných formátu hudby a videa do všech vašich iOS zařízení. Z tohoto pohledu se jedná téměř o magickou aplikaci, ale nebudeme si nic nalhávat, o žádnou magii se nejedná. Velmi zjednodušeně vývojáři vzaly postupy, kterými jste si již dříve mohli nahrát AVI a MKV do aplikace Videa na svých iDevice, a pomocí aplikace s jednoduchým rozhraním a univerzálním nastavením vyhovující každé situaci zautomatizovali celý proces a tím vzniklo kouzlo jednoduchého nahrávání pomocí „drag and drop“.

waltrvshandbrake
HandBrake
waltrvsiskysoft
iSkysoft Video Convertor

Jak WALTR pracuje?

Na tom, co aplikace s videem, které chcete dostat do iZařízení, dělá, není nic nečekaného, pouze jsem Vás v předchozích řádcích chtěl více okouzlit možnostmi aplikace. Samozřejmě ani vývojáři netají to, že aplikace video zkonvertuje do formátu MP4, který podporují všechny Apple zařízení a ten poté nahraje aplikace Videa. Na stránkách utility WALTR se můžete dočíst také informace o uspoře času, proto jsme pro naše čtenáře připravili malé srovnání WALTR s dalším populárními nástroji pro konverzi videa.

AplikaceDoba konverze videa (minuty)Výstupní formátVýhody použítí
Waltr2:40iPad Air (MP4)Rychlost konverze/nahrání na zařízení
HandBrake32:40Režim: iPad (MP4)Možnost přidat SRT titulky
iSkysoft Video Converter19:03Režim: iPad Air (MP4)Vhodné pro editování videa

Jako bonus WALTR zatěžoval procesor nejméně ze všech testovaných aplikací (150% – 2 fyzická jádra a polovina 2 virtuálních jader procesoru).

Závěr

Podle našich redakčních testů je WALTR bezkonkurenčně nejrychlejší způsob, jak si z Macu nahrát film v nativním MP4 formátu do iOS zařízení. Když vidím rozdíl v době konverze videa, je mi až lito, že WALTR také nefunguje jako obyčejný Video Conventor. Velké plus od nás dostává aplikace za funkčnost i se starými zařízeními s iOS 5. Pomocí této aplikace jsme na iPadu 1. generace bez problémů přehrávali původně 1080p MKV video a to i s okamžitou reakcí na rychloposuv. Nespornou výhodou používání nativního přehrávače Videa je bezproblémové dosažení hranice deseti hodin přehrávání filmů, které Apple u svých produktů deklaruje. Přesto, že se WALTER jeví jako bezchybná aplikace, v aktuální verzi nám chybí podpora jakéhokoli obrázkového formátu, na jehož podpoře se již ale pracuje. Drobným nedostatkem může být pro české uživatele podpora pouze interních MKV titulků. Někoho může také překvapit vyšší cena 20 $, která je z našeho pohledu opodstatněná. Myslíme, že WALTR určitě potěší každého uživatele mobilních Apple zařízení se systémem iOS.

WALTR můžete zakoupit na stránkách produktu za 20 $.

Pokud jste naší recenzí nebyli přesvědčeni stáhněte si bezplatnou zkušební verzi.

Klady

  • Design
  • Jednoduchost
  • Rychlost
  • Podpora iOS od verze 5

Zápory

  • Cena
  • Zatím chybí Obrázky
  • Nepodporuje externí titulky

Celkové hodnocení


Design
10
Funkce
8
Rychlost
9
Kvalita videa
9
Post a new comment