LR_mypassport_pro_1

WD My Passport Pro – Představení

Společnost Western Digital uvádí na trh první dvou diskový přenosný disky s rozhraním Thunderbolt, který nepotřebuje žádné externí napájení. My Passport Pro díky dvou diskovému provedení nabídne RAID 0 nebo 1. Podle výběru uživatele. Dále nabídne na přenosné disky obrovskou kapacitu a to 1 TB, což bude stačit každému kreativnímu profesionálovi na cestách.LR_mypassport_pro_2

Nebudu Vás čtenáře nudit tiskovou zprávou, takže vám nabídnu lehké srovnání s tím, co dnes lze běžně koupit na českém Apple Online Store. Také vám ukážu svůj pohled na tento počin společnosti Western Digital.

Tento disk není úplně revoluční, ale rozhodně se jedná o velkou evoluci, díky které se společnost WD, myslím, dostala na špičku mezi prodejci přenosných Thunderbolt disků. Pokud jsem se dobře díval, tak tento disk nabízí pouze Thunderbolt připojení, což může být v dnešní době omezující, pokud byste potřebovali disk použít s PC/Notebookem místo MacBooku. Přestože disk oproti bratříčkům z řady My Passport nabyl na tloušťce, není to nic špatného vzhledem k možnostem RAIDu a kapacitě až 4 TB. Další věc, která se mi opravdu líbí, je způsob uchycení Thunderbolt kabelu po obvodu disku, z mého pohledu to je neskutečně praktické řešení, jelikož kabely to je to nejhorší, co můžete v tašce přenášet.

LR_MyPassport_Pro_left

Pokud se podíváme na český Apple Online Store zjistíme,  že z přenosných Thunderbolt disků máme na výběr u dvou firem a tří modelů.

 My Passport Pro

G-Drive Mobile

 Rugged

 LR_MyPassport_Pro_thunder  HE965  HA384
 Výrobce  Western Digital  G-Technology  LaCie
 Kapacita  2 TB | 4 TB  1 TB  1 TB (vyrábí se až 2 TB)
 Přenosová rychlost  až 233 MB/s  až 136 MB/s  až 110 MB/s
 Konektivita  Thunderbolt  Thunderbolt a USB 3.0  Thunderbolt a USB 3.0
 Cena  369 EUR (10 109 Kč) | 499 EUR  4 699 Kč  5 039 Kč
 Cena za 1 TB  5 055 Kč | 3 418 Kč (4 TB)  4 699 Kč  5 039 Kč

Nabídka disků na Apple Online Store zde.

Více informací o disku WD My Passport Pro zde.
Pouze 1 komentář

Přidejte svůj

Post a new comment