Eyes_Wide_Open

Zavřít a nespat!

Občas se události sejdou tak, že potřebuji MacBook zavřít, ale zároveň chci, aby se neuspal, ale aby dál něco dělal. Často kopíruji velké soubory z maca na externí disk, přitom někam jdu a nechci MacBook přenášet otevřený. V nastavení jsem možnost vypnout uspávání maca po zavření víka displeje nenašel. Začal jsem tedy hledat program, který mi tuto funkci do systému přidá. Zde mají Windows napřed, jelikož tuto možnost mají integrovanou v nastavení napájení.
Našel jsem NoSleep. Je to opravdu jednoduchá utilita, po nainstalování se usídlí v Meníčkách (Menulets) v pravém horním rohu displeje. V nastavení toho je na takto jednoduchou aplikaci hodně.

Jako první máte možnost nastavit, kdy NoSleep funguje. Doporučuji nechat zapnuté/vypnuté obě volby. Pokud nechcete, aby váš MacBook někdo otevřel a dostal se ke všem datům, hodí se možnost „Požadovat heslo po otevření displeje“. Pokud si nechcete kazit menu bar barevnou ikonou, využijete možnost „Použít černobílou ikonu“. Další položkou je „Zapnout NoSleep po startu sytému“, určitě nechte aktivní. Start OS X to nijak nezpomalí. Zda chcete automaticky kontrolovat nové verze, to je na vás. Poslední možnost „Aktivovat dvojklikem“ je dobrá pro ochranu před nechtěným zapnutí NoSleep a vybitím baterie. Osobně tuto volbu nepoužívám.
Vůbec mně nevadí, že systém neumí zablokovat uspání sám. Jelikož utilita NoSleep plní svoje poslání skvěle a máte jí vždy při ruce.Žádné komentáře.

Přidejte svůj